Poligrafia

Poszukiwania pracy w poligrafii – czyli kiedy i jak zmienić swoją pracę.

W życiu każdego z nas nadchodzi taki moment, w którym chcemy lub musimy zmienić miejsce pracy.
Warto, jeżeli jest to możliwe przemyślanie zmienić miejsce pracy, zaplanować ważny moment jakim jest zmiana miejsca pracy. Przed zmianą pracy warto zrobić research na rynku pracy, sprawdzić opinie i możliwości jakie oferują firmy z interesującego nas segmentu rynku poligraficznego.

Prawdziwe powody, przyczyny zmiany pracy – słowa mają moc.

Powodów oraz przyczyn dla których ludzie zmieniają swoją pracę są tysiące i można je mnożyć, jest to kwestia wysoce indywidualna i zależy od charakteru, oczekiwań a także zdolności adaptacyjnych do zmiennej sytuacji pracownika. Niezależnie jednak dlaczego chcesz zmienić pracę – warto przemyśleć na spokojnie jakie są prawdziwe powody do zmiany pracy – może choć część z nich uda się Ci wyeliminować? Może szef jednak da Ci podwyżkę? A grafik uda się ustawić tak aby był dogodny? Nie chcesz brać nadgodzin? Porozmawiaj o tym. Rozmowa to klucz i często tylko dzięki mocy naszych słów możemy wypracować jakieś rozwiązanie zadowalające zarówno pracownika jak i pracodawce.

Aktywne poszukiwanie pracy

Wiele firm ma swoje profile w mediach społecznościowych, ogłasza się na portalach z ogłoszeniami
o pracę, ma stoiska na targach pracy. Warto śledzić na bieżąco ogłoszenia zarówno w Internecie jak i prasie tradycyjnej. Wśród portali pracy przodują Pracuj.pl oraz Praca.pl są przejrzyste i zawierają ogłoszenia od wiodących pracodawców na rodzimym rynku pracy.

Uruchom sieć kontaktów

Poszukując pracy wykorzystaj swoje kontakty, aby dowiedzieć się jak najwięcej o firmach które nas interesują, być może ktoś z waszych wspólnych znajomych już tam pracuje? Jeżeli nawet nie to być może podzieli się swoim doświadczeniem  na temat tej czy innej firmy, napisze Ci referencje czy też zaproponuje współpracę.

Social media w poszukiwaniu pracy

Warto także uzupełnić swoje profile mediów społecznościowych – ważny element zauważany przez rekruterów, pomijany przez pracowników – zaniedbane profile pracowników i nieprzemyślanie udostępniane zdjęcia np. z wakacji czy urodzin u cioci na imieninach. Spójny wizerunek budowany przez dłuższy czas może dać nam bardzo pozytywną opinię jako osoby wiarygodnej, solidnej i zorientowanej na cel. Przed poszukiwaniem nowej pracy zaktualizujmy miejsce pracy na LinkedIn, zdjęcie profilowe, a także zakres odpowiedzialności na danym stanowisku, warto także dodać opis podsumowania zawodowego w języku polskim i angielskim. W LinkedIn warto odznaczyć opcję widoczności profilu dla rekruterów – dzięki temu odnajdą nas rekruterzy oraz headhunterzy.

Pisząc ten wpis na blogu, myślałem że będzie on banalny, jednak tak nie jest – poszukiwanie pracy w dzisiejszych czasach szczególnie na stanowiskach wyższego szczebla jest trudnym zadaniem, wymagającym koncentracji i wyznaczenia celu zawodowego. Twierdzę, że zawsze łatwiej jest być odnalezionym niż samemu szukać – wychodząc z tego założenia starajmy się mieć zawsze aktualny profil na Linkedin, udokumentowane doświadczenie zawodowe, zbierajmy dyplomy, certyfikaty i zaświadczenia – zaprocentuje to z pewnością przy procesie rekrutacji.