News Poligrafia

Obecność firmy na targach branżowych – dlaczego warto?

Coraz więcej firm decyduje się wziąć udział w targach branżowych jak np. niedawne Remadays 2018 odbywające się w Nadarzynie, koło Warszawy. Jakie korzyści płyną z udziału w takich targach i dlaczego warto wziąć w nich udział. O tym napiszę w dalszej części tego wpisu.

Na pewnym etapie rozwoju każda firma powinna postarać się być obecna zarówno w social media czyli mediach społecznościowych jak i targach branżowych. Targi to doskonała okazja do prezentacji oferty swojej firmy, jej zalet oraz kontaktu bezpośredniego z potencjalnymi klientami.

Po piersze, udział w targach to prestiż dla naszej firmy. Firma staje się wiarygodnym partnerem do rozmów handlowych na każdym stopniu ich zaawansowania. Po drugie, rozpoznawalność – uczestnictwo w targach daje firmie rozpoznawalność na terenie całego kraju a często wykracza również poza jego granice i firma ma możliwość pozyskać klientów niemalże z całego świata. Uczestnicy targów to zazwyczaj nie tylko społeczność lokalna czy krajowa ale również międzynarodowa. Warto postarać się o osoby na stoisku, które rozmawiają w kilku językach np. po angielsku i niemiecku. Profesjonalne podejście do klienta i oferta przygotowana w kilku językach z pewnością przyda się do prezentacji przedsiębiorstwa z jak najlepszej strony. Warto by stoisko było przejrzyste i czytelne, dawało komunikaty zgodne z komunikacją wizualną naszej marki jaką tworzymy. Po trzecie, promocja – rozumiana szeroko, nie tylko wyłącznie jako działania marketingowe w sposób bezpośredni ale także dotarcie do klientów w sposób pośredni np. za pośrednictwem stron internetowych, katalogów firm, mediów społecznościowych itd. Przy okazji targów warto aktywizować wokół marki społeczność poprzez np. konkursy czy też specjalnych gości odwiedzających nasze stoisko.

W tym wpisie zawarłem słowa-klucze, które są istotne w przypadku kiedy rozpatrujemy dlaczego warto by nasza firma zaistniała na targach branżowych, liczę że ten wpis się przyda.