Poligrafia

Cztery książki, które zdecydowanie warto przeczytać.

Dzisiejszy wpis to tak naprawdę rekomendacja dla Was Drodzy Czytelnicy czterech książek, które warto mieć na swojej półce. Szczególnie wtedy, kiedy myślicie o rozwoju zawodowym. Ja mam je zawsze blisko i chętnie z nich korzystam  gdy tylko muszę wrócić do jakiegoś zagadnienia. Warto z nich czerpać wiedzę fachową i traktować je jako „must have” dla każdej osoby obracającej się w szeroko rozumianej branży poligraficznej. Do każdego opisu książki dołączyłem poniżej link do księgarni gdzie można nabyć te książki.

Pierwsza książka to Podstawy poligrafii.Podręcznik dla technikum – moim zdaniem to kompendium wiedzy ale i podstawy funkcjonowania w zawodzie poligraficznym. Dowiecie się z tej książki najważniejszych zagadnień dotyczących poligrafii takich jak: podziału technik druku,klasyfikacji wyrobów poligraficznych, jak wytwarzane są formy drukowe,znajdziecie informacje o  składzie i przygotowaniu do druku, typografii i wielu innych ciekawych zagadnieniach. Książka zawiera schematy,zdjęcia oraz opisy procesów zachodzących w poligrafii, zdecydowanie pozycja obowiązkowa nie tylko dla uczniów techników. Aktualnie nie jest dostępna, lecz można spróbować poszukać jej w antykwariatach.

Link do książki: http://www.empik.com/podstawy-poligrafii-podrecznik-dla-technikum-jakucewicz-stefan-magdzik-slawomir,295762,ksiazka-p

Druga książka to DTP.od projektu aż po druk. O współpracy grafika z drukarzem – zdecydowanie najlepszy poradnik napisany przez doświadczoną osobę o przygotowaniu pracy do druku i współpracy na linii grafik – drukarz. Warto przeczytać aby mieć pojęcie o przygotowaniu pracy do druku i o tym jakie trudności możemy napotkać przygotowując prace do druku.

Link do książki: https://helion.pl/ksiazki/dtp-od-projektu-az-po-druk-o-wspolpracy-grafika-z-drukarzem-andrzej-golab,dtppro.htm#format/d

Trzecia, to moje ulubione kompendium wiedzy o procesach introligatorskich czyli Procesy introligatorskie
i wykończeniowe współczesnej poligrafii.
Książka ta daje dużą dawkę wiedzy dotyczącą tego jakie wyróżniamy procesy introligatorskie, na czym one polegają oraz przy użyciu jakich maszyn i technologii są stosowane. Znajdziecie w niej także procesy wykończeniowe,uszlachetniające.

Link do książki:http://cobrpp.com.pl/ksiazka.php?str=k_procesyintroligatorskie

Czwarta, ostatnia już pozycja to niezbędny w kontaktach zagranicznych Angielsko-polski słownik terminów poligraficznych. Aktualnie wiele osób zna angielski, lecz nie koniecznie terminologię poligraficzną w tym języku.Warto się z nią zapoznać.

Link do książki: http://cobrpp.com.pl/ksiazka.php?str=k_leksykon

Oczywiście, te cztery książki to tylko zaledwie wycinek interesujących książek branżowych, bo jest ich tak dużo że bez wątpienia każdy czytelnik znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Komentarze na blogu zostały tymczasowo wyłączone z powodu spamu, jednak można bez ograniczeń komentować na Facebooku oraz Instagramie.