Poligrafia

Czym kierować się wybierając drukarnie internetową?

Wpis ten będzie odpowiedzią na pytanie postawione w temacie wpisu. Myślę jednak że nie wyczerpuje on tematu w całości a jedynie będzie drogowskazem dla tych, którzy przed takim wyborem stoją. We wpisie nie zamieszczam linków ani reklam celowo, to Wy drodzy czytelnicy możecie wybrać to co Wam pasuje najlepiej z szerokiej oferty drukarni internetowych.

Dla każdego z nas ważne są inne aspekty którymi kierujemy się w wyborze internetowej drukarni – dla niektórych będzie to profesjonalna obsługa klienta a dla kogoś innego dostawa gratis. Priorytet przy wyborze internetowej drukarni powinien być jeden – starannie wydrukowane zlecenie
i tu nieważne czy jest to wysokonakładowy druk książki czy też zwykłe wizytówki.

Ważne aspekty przy wyborze drukarni internetowej:

Profesjonalna obsługa klienta – miłe,fachowe doradztwo w zakresie poligrafii i przygotowania plików do druku zawsze się przydaje. Ważna jest także dostępność konsultanta np. na infolinii czy też na czacie gdzie możemy spytać o etap zaawansowania prac nad naszym zleceniem.

Przejrzystość oferty – wiele drukarni internetowych tak jak wiele sklepów internetowych jest przygotowanych do bardzo intuicyjnej obsługi. Jednak niektóre drukarnie to przerost formy nad treścią – wtedy człowiek się gubi i nie do końca rozumie jak zrealizować zamówienie.

Terminowość realizacji – dotrzymanie terminu realizacji jest często warunkiem decydującym o sukcesie danego przedsięwzięcia. W poligrafii bywa on bardzo istotny.

Jakość  – słowo klucz, wydawałoby się że ile drukarni tylko odmian
i rodzajów pojęcia jakości. Wysoka jakość wyraża się nie tylko przez staranny druk lecz także przez spełnienie elementów wymienionych wyżej.

Doświadczenie drukarni – bezcenne, lata praktyki czynią drukarnię silną marką w świecie poligrafii i pozwalają zrealizować nawet skomplikowane zamówienia.

Nowoczesny park maszynowy – warto zapoznać się z parkiem maszynowym przed wyborem odpowiedniej drukarni. Wydajne, nowoczesne maszyny oraz urządzenia to podstawa dobrej drukarni internetowej.

W Polsce istnieje bardzo wiele internetowych drukarni, warto przejrzeć wiele z nich by znaleźć odpowiednią ofertę dla siebie.

Piszcie w komentarzach na blogu oraz na Facebook jakie są Wasze doświadczenia w temacie drukarni internetowych i które z nich możecie polecić.
Pan Poligraf.

Dodaj komentarz