Poligrafia

5 zalet pracy w poligrafii

W tym pozytywnym wpisie chciałbym podsumować najważniejsze według mnie zalety wynikające z pracy w branży poligraficzej. Oczywiście, widzę również wady ale chcę pominąć je celowo w tym wpisie, ponieważ uważam (jako optymista) że jednak praca ta ma więcej zalet niż wad!

Wiele zależy od stanowiska na którym się pracuje bo te zalety a także wady
z pewnością od niego zależą.5 zalet pracy w poligrafii to zbiór pozytywnych stron spójnych dla wielu stanowisk w branży poligraficznej.

A oto one:

+ Przeszkolenie

Oferuje je wiele firm z tej branży. Z mojego doświadczenia wynika że wielu pracodawców chętnie samodzielnie przeszkala pracowników  do pracy i nie ma problemu z tym że ktoś nowy w firmie dopiero się uczy nawet podstawowych rzeczy. Wielu doświadczonych pracowników zakładów poligraficznych przekazuje swoją wiedzę kolejnym pokoleniom – taka wiedza jest bezcenna.

+ Nowe technologie

Poligrafia to dziedzina która, postęp technologiczny ma wpisany w swoje istnienie. Nowoczesne technologie widzimy już nie tylko na targach czy eventach, a w drukarniach i zakładach poligraficznych, które w nie inwestują. Praca w poligrafii umożliwia styczność na co dzień z nowymi technologiami. Maszyny i urządzenia cały czas się zmieniają oferując coraz większą wydajność i automatyzację, co ułatwia pracę i staje się ona bardziej efektywna.

+ Stabilność zatrudnienia

W dzisiejszych czasach to bardzo ważna kwestia. Branża poligraficzna nie odczuwa tak bardzo kryzysu jak inne branże i zatrudnienie jest raczej stabilne. Pracownicy pracujący wiele lat w zawodzie są niezwykle cenni na rynku pracy.

+ Brak monotonii, praca przy ciekawych projektach

Praca w poligrafii to nieustanne zmiany. Zmieniają się technologie,maszyny,ludzie – cały czas musimy się przystosowywać do różnych warunków i adaptować do tego co nowe i nieznane. To praca pełna stresu ale również bardzo ciekawa bo dająca możliwość nieustannego rozwoju.

+Wynagrodzenie

Wynagrodzenie wykwalifikowanych pracowników nie należy do najniższych. Oczywiście te zależy od wielu czynników, regionu kraju,wielkości zakładu pracy i jego kondycji finansowej a także prestiżu firmy. Pracownicy w poligrafii mogą jednak przyzwoicie zarobić.

Piszcie w komentarzach jakie Waszym zdaniem są zalety pracy w branży poligraficznej. Być może widzicie jakieś inne zalety, a może widzicie więcej wad niż zalet? Jestem ciekawy jakie jest Wasze zdanie!

Pozdrawiam,
Pan Poligraf.

Dodaj komentarz